مقالات

سارافون زنانه

سارافون زنانه

سارافون یکی از انواع لباس‌های زنانه و دخترانه است که طرفداران بسیار زیادی دارد. شما کمتر خانمی را مشاهده می‌کنید که در بین انواع لباس‌های خود، سارافون زنانه را نداشته باشد.

سارافون زنانه و دخترانه انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع و کاربردی که دارند از جنس‌های متنوعی ساخته می‌شوند. اگر قصد خرید انواع سارافون را دارید یا به دنبال جدیدترین و جذاب ترین مدل های روز سارافون ها هستید، این مقاله را از دست ندهید.

از طرفی سعی کرده‌ایم در این مقاله آوانتگارد  اطلاعات مختصری در ارتباط با پیشینه این لباس و انواع آن را در اختیار شما قرار دهیم پس با صبر و شکیبایی خود تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

سارافون زنانه چیست؟

همان طور که در مطلب فوق اشاره شد، سارافون یکی از انواع لباس‌های محبوب زنانه است. ریشه لباس سارافون را می‌توان در فرهنگ روسیه دانست. در روسیه به لباس‌های زنانه بلند که از بالا تا پایین اندام زنان را پوشش می‌دهد، سارافون می‌گویند.

سارافون‌ها در ایران نیز انواع مختلفی دارند که هر کدام جنس و کاربرد خاص خود را دارند. خانم‌ها از سارافون‌ها در مجالس خانوادگی، مهمانی‌ها، دورهمی‌ها و مجالس دیگر استفاده می‌کنند.

از طرفی سارافون‌ها نیز یکی از محبوب‌ترین نوع لباس‌ها در میان دختران و نوجوانان است که در طرح‌های متنوع با کاربردی‌های مختلف تولید می‌شوند. اکثر دختر بچه‌ها و نوجوانان چندین نوع از سارافون‌ها را در کمد لباس خود دارند.

سارافون زنانه

انواع سارافون زنانه

سارافون‌های زنانه و دخترانه انواع مختلفی دارند. این تفاوت در مدل، جنس پارچه، نوع کاربرد و… به چشم می‌خورد به همین دلیل هزاران مدل سارافون وجود دارد که تنها نام بردن آن‌ها خارج از حوصله است.

به صورت کلی سارافون‌های زنانه عبارتند از: سارافون‌های آستین بلند، سارافون‌های آستین کوتاه، سارافون‌های جلوباز، سارافون‌های جلو بسته، سارافون‌های رسمی، سارافون‌های مجلسی، سارافون‌های بلند، سارافون‌های کوتاه، سارافون‌های ساحلی و….

پیشتر اشاره کردیم که تفاوت در میان سارافون‌ها تنها به مدل دوخت آن‌ها ختم نمی‌شود بلکه کاربرد‌های مختلفی دارند به عنوان مثال برخی از سارافون‌ها برای مجالس، دورهمی‌ها، مهمانی‌های خانوادگی یا دوستانه و برخی دیگر برای مراسم رسمی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جنس پارچه سارافون‌ها نیز با توجه به کاربرد آن‌ها انواع مختلفی دارد، مثلاً سارافون‌های ساحلی و تابستانی از جنس نخ و پنبه هستند، سارافون‌ها مجلسی معمولاً حریر، کرپ، ساتن و… هستند.

خرید سارافون زنانه

برای خرید سارافون زنانه ابتدا شما باید مشخص کنید که قصد دارید از سارافون در چه مکانی و برای چه کاربردی استفاده کنید. پس از اینکه قصد خود را از خرید مشخص کردید وقت آن است که بهترین جنس پارچه را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید.

مثلاً در فصل تابستان و برای مهمانی دورهمی بهترین گزینه سارافون‌های نخی و حریر هستند. پس از مشخص شدن این موارد حال می‌توانید از بین هزاران مدل سارافون زنانه، مناسب‌ترین و زیباترین را طبق سلیقه‌ی خود انتخاب کنید.

سارافون زنانه

قیمت سارافون زنانه

سارافون‌های زنانه و دخترانه مانند هر لباس دیگری دارای تنوع قیمتی نیز می‌باشند چراکه عوامل مختلفی در میزان قیمت آن‌ها مؤثر است. مدل سارافون‌ها، جنس سارافون، برند سارافون، سایز آن، طراحی آن‌ها و… همه و همه از عواملی هستند که در میزان قیمت سارافون‌های زنانه و دخترانه تأثیر می‌گذارند.

برای اطلاع از قیمت انواع سارافون‌ها ابتدا مدل و جنس سارافون مد نظر خود را مشخص کنید، سپس با یک جستجوی ساده می‌توانید از قیمت روز سارافون‌ها مطلع شوید.

سخن آخر

سارافون‌ها از انواع لباس‌های زنانه و دخترانه هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. تنوع بی‌نظیر سارافون‌ها از لحاظ جنس، طرح، کاربرد و… بر محبوبیت بیشتر این نوع لباس افزوده است.

با وجود اینکه ریشه این لباس در فرهنگ روسی است اما به دلیل کارایی و زیبایی به سرعت جایگاه ویژه‌ای در بازار‌های جهانی پیدا کرد به طوری که اکثر دختران و زنان حداقل چند نوع از مدل‌های مختلف سارافون را در بین لباس‌های خود دارند.

شما در اینترنت نیز می‌توانید انواع مختلف سارافون‌ها را در سبک‌ها و طرح‌های مختلف بیابید. اگر به دنبال خرید سارافون هستید می‌توانید به صورت حضوری یا به صورت اینترنتی نسبت به خرید سارافون مورد نیاز خود اقدام کنید. شما می‌توانید جدیدترین طرح‌های سارافون‌های زنانه و دخترانه را در اینترنت  و همچنین در مزون آوانتگارد  مشاهده کنید.

دقت داشته باشید که در خرید سارافون باید کاربرد و جنس پارچه را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخابی درست و شایسته از این لباس زیبا را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *