مد و فشن

راهنمای تعیین سایز لباس مطابق با فرم بدن برای خانم‌ها

اندازه گیری اندازه های طرف مخالف

یکی از دغدغه‌های انتخاب هدیه و خرید اینترنتی لباس پیدا کردن سایز درست و مناسب است. شما با رعایت نکات پیرامون این مسئله می توانید احتمال بروز هرگونه خطا در سایز لباس را به حداقل برسانید و به راحتی با یک کلیک ساده و انتخاب سایز مناسب بدون کوچک‌ترین اتلاف وقت و هزینه ای می توانید لباس مناسب را سفارش دهید.

 در حال حاضر روش های مختلف و مرسومی جهت پیدا کردن سایز لباس وجود دارد، که شما با بهره گیری از هر یک از این روش ها سایز مناسب و ایده آل خود را به راحتی می توانید پیدا کنید. شما با اطلاع از سایز لباس خود حتی به صورت غیر حضوری به راحتی می توانید خرید خود را ثبت کنید و خرید لباس از مزون آوانتگارد را از حالت یک دغدغه بزرگ به یک تفریح لذت بخش تبدیل کنید.

تفاوت سایزبندی لباس‌های ایرانی و خارجی

شما به عنوان کسی که قصد خرید یک لباس به صورت حضوری و یا اینترنتی را دارید، باید بررسی های لازم را انجام دهید، تا بهترین لباس را که از نظر سایز مناسب شما می باشد، را انتخاب کنید. در حال حاضر شما انواع مشخصه های مربوط به سایز را می توانید روی لباس های مختلف مشاهده کنید. یکی از مشخصه‌های معروف سایز بندی استفاده از یک سری حروف خاص انگلیسی است، که بیانگر سایز لباس هستنند.

M:  نشان دهنده متوسط بودن سایز لباس می باشد و بیشتر برای سایز ۴۰ الی ۴۴ مناسب است.

S: بیانگر کوچک ترین سایز لباس است و بیشتر برای سایز بندی ۳۶ الی ۴۰ استاندارد است.

L:  نشان دهنده سایز بزرگ بودن لباسی است، که شما انتخاب کرده اید و شامل سایز بندی ۴۶ تا نهایت ۵۰ می‌باشد.

XL: این نوع از لباس ها سایز بزرگ تر و آزادتری دارند و اگر شما لباس آزاد را دوست دارید، می توانید لباس خود را با این مشخصه انتخاب کنید.

Free Size‌: این نوع از لباس ها به گونه ای یک حالت آزاد دارند و برای هر نوع سایز بندی مناسب است.

شما به عنوان کسی که قصد خرید لباس با این نوع از علائم خاص را دارید، حتما باید از سایز بندی لباس خود آگاه باشید و سپس مطابق با نکات ذکر شده بالا نمونه مناسب را انتخاب و سفارش دهید.

چگونه سایز شلوار لی را پیدا کنیم؟

متر و لباس essentiel سایزبندی لباس

استفاده از شلوار جین به سبب کاربرد گسترده ای که دارد، بسیار افزایش یافته است و شما باید برای انتخاب سایز شلوار جین دقت زیادی به خرج دهید، تا نمونه مناسب را جهت خرید انتخاب کنید. دو مشخصه مهم که در سایز شلوار جین زنانه دخیل هستند، قد و همچنین دور کمر این نوع از لباس ها می باشد.

معمولا سایز شلوار جین مربوط بیشتر به دور کمر بوده و قد کار را استاندارد در نظر می گیرند. شما برای پیدا کردن سایز مناسب شلوار لی باید دور کمر خود را به وسیله یک متر اندازه بگیرید. همچنین جهت کمتر کردن ریسک هنگام خرید می توانید قد کمر به پایین خود را نیز یک بار اندازه بگیرید. پس از یادداشت کردن این مشخصه ها می توانید سایز لباس خود را پیدا کنید.

اغلب از سایزبندی ۳۴ یا ۳۶ الی ۵۰ برای سایز بندی شلوار جین استفاده می کنند و شما به کمک مشخصه‌های بدنی خود که در سایز لباس کاربرد دارند، می توانید نمونه مناسب را جهت خرید برگزینید و سفارش دهید.

پیدا کردن سایز مناسب کراپ

لباس کراپ زنانه در واقع نوعی لباس با قد کوتاه تر است، که در مدل های مختلف مجلسی و اسپرت به بازار عرضه می شود. برای انتخاب سایز درست هنگام خرید کراپ شما باید به کمک یک متر خیاطی دور سینه و دور کمر خود را اندازه بگیرید، تا نمونه مناسب را جهت خرید انتخاب کنید.

به طور کلی این دو عامل تعیین کننده سایز کراپ می باشند و پس از آگاهی می توانید اندازه ها را با محصول واقعی تطبیق دهید و نوع مناسب را سفارش دهید.

سایز بندی مناسبی که برای کراپ معمولا مورد استفاده قرار می گیرد، ۳۸ الی ۴۶ است. سایز کراپ تاپ ها معمولاً به صورت استاندارد بوده و مطابق با استانداردهای خیاطی، سایز لباس دوخته می شود و برای سهولت بیشتر و پیدا کردن سایز دقیق تر مطابق با اندازه های گرقته شده از جدول سایزبندی زیر کمک بگیرید. 

انواع اندازه های مناسب برای تعیین سایز لباس

نحوه انتخاب سایز بادی

بادی زنانه نیز یکی از لباس های محبوب در سال های اخیر است، که قد بلندتری داشته و به وسیله دکمه هایی از قسمت زیرین لباس بسته می شود و حالت خاصی به خود می گیرد. شما برای خرید و انتخاب یک بادی استاندارد که مطابق با سایز شما می باشد، باید مانند هر لباس دیگری دور کمر و دور سینه  و حتی دور بازو خود را اندازه بگیرد، تا بتوانید نمونه مناسب که مطابق با سایز شما می باشد، را انتخاب کنید.

برای اندازه گیری سایز لباس به کمک متر مطابق با روش ذیل عمل کنید:

  • ابتدا یک متر خیاطی تهیه کنید و سپس از قسمت مشخصی دور تا دور کمر و یا دور سینه و حتی دور بازو خود متر را بچرخانید، تا اندازه کامل را به صورت سانتی متر به دست بیاورید.
  • در مرحله بعدی اندازه های یادداشت شده را با سایز بندی استاندارد جهانی تطبیق دهید، تا بادی مناسب را انتخاب کنید.

به کمک این روش به راحتی می توانید سایز بادی که مطابق با فرم بدنی شما می باشد، را نیز حتی پیدا کنید.

پیدا کردن سایز مناسب هودی

سویشرت و هودی  جزو لباس هایی  است، که بیشتر حالت آزاد دارد و به همین علت بیشتر هودی ها با علامت اختصاری  S  تا L نشان داده شده و حتی گاهی اوقات از علامت Free Size نیز استفاده می شود و شما می توانید هودی مناسب با سایز لباس استاندارد را انتخاب کنید. همچنین برای اطمینان بیشتر می توانید دور کمر خود را به کمک یک متر اندازه بگیرید. اگر دسترسی به متر ندارید، می توانید به کمک یک نخ یا کاموا دور کمر و دور بازو خود را اندازه گرفته و سپس نخ را باز کرده و به کمک خط کش آن را اندازه بگیرید.

البته این روش از اندازه گیری میزان دقت بیشتری دارد. سایز هودی زنانه با هودی مردانه به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست و حتی قد هودی های مردانه کمی بلندتر از هودی های زنانه است.

 نکته: هنگام خرید هودی حتما دقت کنید، سایز درست و استاندارد را انتخاب کنید، چون جنس پارچه به کار رفته در هودی حالت کشسانی ندارد و در صورت عدم انتخاب سایز مناسب با مشکل خاصی مواجه خواهید شد.

چطور سایز لباس زنانه را انتخاب کنیم؟

اغلب سایز بندی به کار رفته در لباس های زنانه با نشان های اختصاری و همچنین سایز بندی ۳۴ تا ۵۲ است و در حال حاضر این سایزبندی برای بدن‌های مختلف متفاوت است. حتی یکی از مشکلات اساسی که پیرامون انتخاب سایز مناسب وجود دارد، دو سایزی بودن برخی از افراد می باشد.

این افراد در قسمت بالا تنه و پایین تنه سایز گوناگونی دارند و به همین علت در انتخاب لباس مناسب با مشکل مواجه می‌شوند. شما اگر جزو این افراد هستید، باید با دقت بیشتری لباس های خود را انتخاب کنید، تا مجبور به تعویض لباس خود نشوید، چون حتی در برخی از فروشگاه ها امکان تعویض وجود ندارد.

به همین علت اندازه گیری دقیق پارامترهای تاثیرگذار در سایز لباس زنانه از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. به کمک یک اندازه گیری دقیق شما می توانید شانس انتخاب یک لباس با سایز مناسب و استاندارد را افزایش دهید.

بشتر بخوانید:
http://surl.li/fixdz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *