فروش عمده لباس زنانه

لباس ورزشی

لباس ورزشی

 

لباس های ورزشی و پروسه تولید و طراحی شان از سال ۱۹۵۰ میلادی تا کنون مسیر پر تحولی را طی کرده اند. قبل از این تاریخ یک لباس ورزشی همیشه مترادف با یک لباس شیک ومرتب تلقی میشد. در سال ۱۹۵۰ بود که رنگ سفید جایگاه خودش را در بین لباس های ورزشی پیدا کرد و کفش کتانی نیز به بازار مد ورزشی عرضه شد. دهه ی بعدی یعنی ۱۹۶۰، زمانی بود که بسیاری از ورزش های جدید کم کم شناخته می‌شدند؛ مثل: موج سواری، اسکیت و تناسب اندام.

در همین زمان نیز بود که پای الیاف مصنوعی به پروسه تولید این لباس ها راه پیدا کرد: لیکرا یکی از این مواد بود که با خاصیت ارتجاعی در بافت خود باعث میشد تا لباس ورزشکار هنگام تمرین، انعطاف و نرمی بیشتری داشته باشد.

دهه هفتاد میلادی عصر “ست های ورزشی” شد. این انتخاب سلیقه ای با یک تبلیغ آدیداس Adidas آغاز شد و کم کم جای خود را در بین مردم باز کرد. این ست ها از یک شلوار و یک سوویشرت، تشکیل می‌شدند که به راحتی قادر بودید قسمت بالاتنه را در صورت نیاز مثلا عرق کردن هنگام تمرین یا گرما هنگام پیاده روی، از تن جدا کنید.

این ست های ورزشی از آزمون زمان سربلند بیرون آمدند و همیشه مد می باشند.

 

انواع لباس ورزشی

 

پیراهن یا تاپ ورزشی
شلوار یا شورت ورزشی
جوراب ورزشی
کفش ورزشی

یکی از اصول بسیارمهم برای ورزش کردن، انتخاب لباس ورزشی مناسب است. گاهی اوقات خرید‌ لباس ورزشی، می تواند برای برخی از افراد، انگیزه شروع کردن تمرینات است. همانطور که می دانید ورزش کردن باعث افزایش تعریق در فرد می شود؛ پس بهتر است لباسی را برای تمرین کردن استفاده کنیم که از آسیب های پوستی در اثر تعریق جلوگیری کند و همچنین بتواند رطوبت را از بدن دور کند. اگر تمایل دارید که از همین امروز ورزش کردن را شروع کنید، اول باید لباس و کفش ورزشی مناسب تهیه کنید. د‌ر این مقاله قصد داریم تا نکات مهمی درباره خرید‌ لباس ورزشی را در اختیارتان بگذاریم. با ما همراه باشید.

 

بهترین ست لباس ورزشی

ست لباس ورزشی را اگر منطبق بر معیارهای ورزشی گزینش نمایید، در هنگام انجام حرکات پرسرعت، تعادلی و کششی با هیچ مشکل و آسیب فیزیکی درگیر نخواهید شد. بدین ترتیب می توان از مزایای یک ست ورزشی با کیفیت به این موارد اشاره نمود:
• بهبود عملکرد ورزشکار در تمرینات ورزشی
• جنس لطیف و در عین حال با دوام در حین انجام حرکات کششی

ویژگی های لباس ورزشی مناسب

پوشیدن لباس ورزشیِ مناسب برای حفظ سلامت فرد هنگام تمرین ‌کردن بسیار اهمیت دارد. پوشاک ورزشی بسته به نوع ورزشی که انجام می دهید، ویژگی های متفاوتی دارد. البته شرایط آب و هوایی و محیطی که در آن ورزش می کنید نیز در انتخاب نوع لباس ورزشی تان نقش مهمی دارد. بهتر است لباس سبکی باشد و هنگام تمرین کردن در آن احساس راحتی کنید. لباس ورزشی مناسب باید‌ د‌ر عین حال که راحت است، مانع از تعریق بد‌نتان شود و همچنین اندامتان را زیباتر جلوه دهد.

در فروشگاه پوشاک ، تنوع مد‌ل‌های مختلف لباس ورزشی شما را سر در گم خواهد کرد. اما تلاش کنید به دنبال لباسی بگردید که برای ورزش مخصوص خود نیاز دارید و به این نکته توجه کنید که جنسی که انتخاب میکنید، علاوه بر سایز مناسب، از الیافی نرم و راحت باشد که در آن احساس راحتی میکنید و همچنین رطوبت را از بدنتان دور کند.

 

جنس لباس ورزشی

پارچه هایی که برای فعالیت های پر جنب و جوش و با تحرک بالا طراحی می شوند باید دارای المان های مثبتی باشد که به صورت زیر است:

1- خشک و خنک ماندن در زمان های طولانی مدت

2- قابلیت جذب عرق

3- انتقال هوای گرم از داخل به خارج از پیراهن

4- مقاومت در برابر پاره شدن بر اثر تنش های بین رقبا در مسابقه مانند تیشرت های ورزشی تیم های فوتبال

5- خاصیت کشسانی مناسب

 

نحوه نگهداری

طبق معمول جنس این لباس ها بـه گونه ای اسـت کـه چروک نمی شوند. لباس های‌ ورزشی مدام با عرق تن و زمین سالن ها در تماس هستند. بنابراین اگر از ورزشگاه برمی گردید و حوصله شستن ندارید، بهتر اسـت آنها را از داخل ساک ورزشی تان خارج نکنید تا وقتی کـه بخواهید آنها را بشویید.

اگر قرار اسـت بیشتر از ۲ ساعت تا شستن آنها وقفه بیفتد، آنها را از ساک خارج و بـه چوب لباسی حمام آویزان کنید. این کار از تجمع آلودگی های‌ باکتریایی و قارچی در لباس ورزشی، بو گرفتن آن و ایجاد حساسیت پوستی در بدن پیش گیری می کند.

لباس آلوده را بـه هیچ عنوان داخل کمد نگذارید، روی تختخواب نیندازید و کنار لباس های‌ دیگر روی چوب لباسی آویزان نکنید. در غیر این صورت باعث انتقال بو و آلودگی ها بـه سایر لباس هایتان می شوید.

نحوه شستن

– لباس های ورزشی خود را با قدری مایع لباس شویی و نرم کننده با دست بشویید تا دیرتر خراب شوند.

–  بعد از شستشو در فضای باز و زیر نور آفتاب آویزان کنید.

– بعد از آمدن از ورزشگاه اگر حوصله شستن لباس هایتان را ندارید، لباس ها را به هیچ وجه از ساک خود بیرون نیاورید و داخل کمد لباس آویزان نکنید.

– البته تا وقتی که حال تان سر جایش بیاید و بخواهید آنها را بشویید.

چنانچه قرار است بیشتر از 2 ساعت تا شستن لباس های ورزشی طول بکشد، آنها را از ساک خارج و به چوب لباسی حمام آویزان کنید.

این کار از جمع شدن آلودگی های باکتریایی و قارچی در و بو گرفتن آن و ایجاد حساسیت پوستی در بدن جلوگیری می کند.

لباس آلوده را به هیچ عنوان داخل کمد لباس ها نگذارید، کنار لباس های دیگر روی چوب لباسی آویزان نکنید. در غیر این صورت سبب منتقل شدن بو و آلودگی ها به دیگر لباس هایتان می شوید.

قیمت ست ورزشی 

اگر بخواهید ست لباس ورزشی را از برندهای مطرح تهیه کنید، قطعا لازم است هزینه نسبتا زیادی بابت آن پرداخت کنید. خرید ست گرمکن ورزشی مردانه پوما یا نایک، هزینه زیادی برایتان خواهد داشت. اما جنس مطلوب و دوخت حرفه‌ای برندهای مطرح، ارزش هزینه آن را دارد. پس در صورتی ‌که توان خرید با قیمت نسبتا بالا را دارید، حتما از ست ورزشی دورتموند، نایک و سایر برندهای باکیفیت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *